UWAGA: CIESZ SIĘ DARMOWĄ WYSYŁKĄ OD 0 ZŁOTYCH 🚚

Ręczny paleciak

Ręczne wózki paletowe to uniwersalne, podstawowe urządzenia transportu bliskiego w magazynach i na placach składowania, w sklepach czy hurtowniach oraz na halach produkcyjnych. W ofercie Unimagazyn przygotowaliśmy ręczny paleciak w wielu wariantach obejmujących udźwig, długość wideł, liczbę i materiał rolek i dodatkowe rozwiązania jak nożyce do podnoszenia ładunków. Łączymy jakość z funkcjonalnością i rozsądną ceną. Zakup naszych wózków to inwestycja, która zwraca się wielokrotnie poprzez zwiększenie efektywności pracy. Zapraszamy!

Jakie proponujemy paleciaki ręczne?

W ofercie Unimagazyn znajdziecie kilka modeli ręcznych wózków paletowych, które różnią się parametrami, elementami konstrukcyjnymi i funkcjonalnością – a dzięki temu dopasujecie ręczny paleciak do obsługiwanych ładunków, warunków w pomieszczeniach i oczekiwanej efektywności procesów, a także budżetu.

  • Udźwig i długość wideł. Widły standardowego wózka, czyli przeznaczonego do przewozu europalet, mają długość 1150 mm. Ponadto proponujemy modele z widłami krótszymi i dłuższymi od standardowych, mierzącymi od 650 do 2500 mm i o optymalnej szerokości 540 mm. Przygotowaliśmy również wózek do ćwierćpalet. Udźwig proponowanych paleciaków to aż 2000-2500 kg.
  • Typy kół w paleciakach. Ręczny paleciak z naszej oferty Unimagazyn jeździ na kołach poliuretanowych lub nylonowych. Koła z poliuretanu sprawiają, że wózek jest bardzo cichy, a jednocześnie przystosowany do częstego używania i ciężkich ładunków. Koła z nylonu obniżają cenę paleciaka. Jest głośniejszy, ale nie zostawia śladów i także nadaje się do transportu dużych ładunków.
  • Wózek paletowy nożycowy. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć wózka tak praktycznego, jak paleciak ręczny nożycowy. Wyposażony w hydrauliczny cylinder teleskopowy, umożliwia wygodne podnoszenie palet, czyli ułatwia ich rozładunek z rampy i składowanie. Ten prosty w obsłudze oraz niewymagający wysokich kwalifikacji wózek paletowy wspiera organizację magazynu.
  • Dodatki do paleciaków. Dostępne w naszym sklepie internetowym ręczne wózki paletowe uzupełniamy o praktyczne dodatki takie jak hamulec: gumową blokadę na nierówną posadzkę czy mobilny dźwig do palet sklepowych, który można obciążyć ładunkiem o wadze do nawet 1000 kg, podnoszący szybkość i wydajność pracy na magazynie.

Czy warto zainwestować w ręczny paleciak?

Nawet w dobie intensywnej automatyzacji magazynów paleciaki ręczne nie tracą nic ze swojej użyteczności. Te urządzenia cechuje niska cena i łatwa obsługa, która nie wymaga posiadania uprawnień, a sprzęt nie podlega dozorowi UDT. A ponadto – dzięki prostocie konstrukcji, które nie zawiera elektryki czy elektroniki – paleciaki ręczne są bezawaryjne, przygotowane do intensywnej pracy przez wiele lat.

Paleciak ręczny to uniwersalne urządzenie służące do transportowania palet, ale też kartonów z produktami czy ciężkich „wielopaków”, na małe odległości – wewnątrz magazynów oraz w obrębie przestrzeni sklepowych i hal produkcyjnych. Taki wózek paletowy to podstawowe rozwiązanie w zakresie zwiększania efektywności pracy bez dużego nakładu finansowego. Zastosowanie paleciaków ręcznych nie tylko ułatwia, bo także znacznie przyspiesza rozładunek towarów i pozwala skierować do tego typu zadań mniej pracowników. Paleciak ręczny sprawdzi się w każdym tym miejscu, w którym zachodzi konieczność transportu na ograniczonej powierzchni.

Naturalnie paleciaki ręcznie nie zastąpią takich maszyn jak wózki widłowe, sztaplarki – nie są przystosowane do przewożenia ciężkich ładunków na większe odległości i nie pozwalają na podnoszenie palet na duże wysokości i składowanie ich w gniazdach. Co więcej, nie zwiększają też wydajności pracy w takim stopniu jak elektryczne paleciaki. Ich obsługa wymaga używania siły fizycznej, co rodzi pewne ograniczenia.

Warto zatem zróżnicować flotę urządzeń w firmie – zadbać o podstawowe wózki paletowe ręczne i uzupełnić je wózkami z napędem elektrycznym, które znacznie przyspieszą i ułatwią rozładunek dużych dostaw, zwiększając zarazem bezpieczeństwo i wygodę pracowników. Dla najbardziej wymagających zastosowań w terenie powstają także wózki paletowe spalinowe.

Jak zamówić wózek paletowy ręczny do firmy?

Paleciak ręczny zamówicie szybko i wygodnie przez internet – w naszym sklepie Unimagazyn. Oferujemy bezpłatną dostawę na wskazany adres, krótki termin realizacji zamówienia (do 7 dni) i roczną gwarancję. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą i pomogą w wyborze produktów najlepiej dostosowanych do Waszych celów, potrzeb i oczekiwań.

Każdy nasz ręczny wózek paletowy wyróżnia solidna konstrukcja, w tym widły ze stali nierdzewnej, praktyczne, zwykle podwójne rolki najazdowe ułatwiające załadowanie palety i przemyślane wymiary pozwalające na obsługę niestandardowych ładunków i pracę w ciasnych pomieszczeniach. Przed wyborem modelu należy więc zastanowić się nad długością wideł i udźwigiem wózków paletowych oraz materiałem kół czy rozwiązaniami takimi jak nożyce do podnoszenia.

Zachęcamy do kontaktu: znając Wasze potrzeby i warunki pracy, zaproponujemy ten model, który idealnie się w nie wpisze, będzie codziennie wspierał Waszą działalność.