UWAGA: CIESZ SIĘ DARMOWĄ WYSYŁKĄ OD 0 ZŁOTYCH 🚚

Szafy na komputer

Postępująca automatyzacja to wielkie udogodnienie zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. Wymaga jednak pewnych zabiegów oraz inwestycji w dodatkowe zabezpieczenia. Przykładem jest w tym wypadku profesjonalna szafka na komputer stacjonarny. To niezastąpiony element wyposażenia wszystkich stanowisk pracy wykorzystujących komputer przemysłowy. Taki sprzęt jest o wiele droższy od komputerów personalnych, dlatego warto go odpowiednio chronić.

Szafki komputerowe chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi i nie tylko

Obecnie automatyzacja jest nieodłączną częścią procesu produkcyjnego, trzeba jednak pamiętać, że trudne środowisko przemysłowe nie sprzyja kondycji jednostek podatnym na uszkodzenia. Jak temu zaradzić?

Szafy na komputer przemysłowy z oferty Unimagazyn doskonale chronią sprzęt wystawiony na niekorzystne warunki pracy, niezależnie od branży. Solidna obudowa to prosty sposób na zabezpieczenie komputera przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz kurzem, pyłem czy wilgocią. Nie można zapominać także o tym, że komputery stacjonarne w przedsiębiorstwach zawierają bardzo ważne informacje – stalowa szafa wyposażona jest w zamki szyfrowe, aby zapobiec kradzieży lub dostępowi osób niepowołanych. Z tego względu na zakup produktów z tej kategorii decyduje się wielu przedsiębiorców.

Szafy na komputer przemysłowy – zastosowanie

Prezentowane szafki komputerowe znajdują szerokie zastosowanie. Pozwalają na swobodne korzystanie z komputerów stacjonarnych niemal w dowolnym zakładzie pracy. Mebel taki jak szafa na komputer jest więc przeznaczona do stosowania m.in. w:

 • halach produkcyjnych,
 • zakładach montażowych,
 • magazynach,
 • punktach controllingu,
 • centrach logistycznych,
 • warsztatach samochodowych.

Szafa na komputer dla komfortu pracowników

Praca przy komputerze przemysłowym, zarówno długotrwała, jak i chwilowa, wymaga wyjątkowego skupienia. Nawet niewielki błąd przekłada się na straty dla firmy, dlatego warto zadbać o optymalny komfort osób zatrudnionych, które korzystają ze sprzętu. Produkt typu regał lub nadstawka na biurko powinien zapewniać bezpieczeństwo dla komputera oraz ergonomię dla pracownika.

Szafa na komputer przemysłowy, zwłaszcza zakotwiczona w ścianie lub podłodze jest stabilna. Wykonywanie obowiązków ułatwia półka na monitor umieszczona na odpowiedniej wysokości. Dodatkowo wysuwana półka oraz teleskopowa deska na mysz pozwala wygodnie wprowadzić niezbędne dane, sporządzić dokument lub złożyć zamówienie w magazynach.

Jak zbudowane są szafy na komputer Unimagazyn?

Każda szafa na komputer przemysłowy przygotowana jest z solidnej blachy stalowej. Następnie producent pokrywa ją warstwą antykorozyjną oraz farbą w technologii proszkowej. Dzięki temu nasze sprzęty są zabezpieczone przed uderzeniami, zarysowaniami, ścieraniem oraz odpryskiwaniem farby. Co ważne, pod wpływem wilgoci szafy nie rdzewieją, a powłoka w postaci farby nie ulega łuszczeniu.

Specjalne szafy na komputery posiadają także konstrukcję, która odróżnia je od pozostałych mebli przemysłowych z katalogu naszego sklepu.

 • Zamki szyfrowe – zabezpieczają sprzęt przed kradzieżą lub dostępem osób postronnych.
 • Wysuwane szuflady na klawiaturę – umożliwiają komfortowe korzystanie z komputera oraz wykonywanie wszystkich zadań.
 • Przejrzyste okno – pozwala zobaczyć to, co dzieje się na ekranie.
 • Otwory wentylacyjne – zapobiegają przegrzaniu komputera.
 • Właz serwisowy – dzięki niemu w razie awarii nie ma potrzeby wyjmowania całego komputera.

Szafki na komputer do samodzielnego montażu

Tak jak wszystkie produkty w sklepie, szafki komputerowe także dostarczamy Wam w częściach. Dzięki temu transport odbywa się o wiele łatwiej, a przechowywanie mebli przed złożeniem nie stanowi problemu.

Montaż jest jednak wyjątkowo intuicyjny i zaskakująco prosty. Nie są do tego potrzebne także żadne dodatkowe narzędzia ani śruby. Oznacza to, że w złożonych szafkach możecie zamknąć komputer przemysłowy już w dniu dostawy. Przemyślana konstrukcja doskonale zabezpiecza sprzęt, zarówno jeśli meble są złożone przez osoby doświadczone lub bez wprawy w instalowaniu.

Jaką szafę na komputer wybrać?

Unimagazyn specjalizuje się w meblach metalowych dla przemysłu, dlatego możemy Wam doradzić, na co zwrócić uwagę podczas wybierania szafy na komputer odpowiedniej dla Waszej firmy. Tylko trzy kroki dzielą Was od selekcji idealnego mebla.

 1. Wymiary – szafka powinna być odpowiednio duża, aby zmieścić cały komputer. Warto wziąć tutaj pod uwagę wysokość, szerokość, głębokość oraz rozmiar przekątnej. Wszystkie te parametry są bardzo ważne w przypadku ochrony sprzętu oraz komfortu korzystania z niego, dlatego nie należy ich bagatelizować.
 2. Sposób montażu – oferujemy zarówno szafy wolnostojące, jak i mniejsze szafki na komputer do montażu na ścianie lub blacie stołu. W dużej mierze wybór rodzaju szafy zależy od dostępnej przestrzeni w zakładzie oraz charakteru branży.
 3. Kolor – w Unimagazyn prezentujemy kilka kolorów mebli. Szafki do komputera można zatem dopasować do wystroju pomieszczenia albo innych elementów wyposażenia z naszej oferty. Wówczas poszczególne części stworzą spójny system modułowy.