UWAGA: CIESZ SIĘ DARMOWĄ WYSYŁKĄ OD 0 ZŁOTYCH 🚚

Szafy chemiczne

Wbrew pozorom szafy chemiczne znajdują zastosowanie nie tylko w laboratoriach, ale także zakładach produkcyjnych, fabrykach czy montażowniach. Jak wskazuje nazwa, służą bezpiecznemu przechowywaniu substancji chemicznych. Nasze szafy na chemikalia doskonale spełniają to zadanie – sprawdźcie, jakie modele możemy Wam zaproponować.

Dlaczego warto postawić na szafki chemiczne?

Niektóre substancje chemiczne stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego, dlatego wymagają odpowiedniego przechowywania. Oprócz tego warto pamiętać również o środowisku naturalnym – nieostrożność może spowodować poważne konsekwencje, jak katastrofy ekologiczne. Zakłady pracy, w których korzysta się z rozpuszczalników, kwasów, odczynników chemicznych czy substancji żrących powinny zainwestować w solidną szafkę chemiczną zamykaną na klucz.

Szafy chemiczne – wymagania

Aby poprawnie przechowywać substancje potencjalnie niebezpieczne, koniecznie trzeba sprawdzić, jak to zrobić. Wykorzystuje się klasyfikację GHS, która określa, jakie środki mogą być przechowywane razem, a jakie oddzielnie. Ze względu na kompatybilność chemiczną niektóre chemikalia nie wchodzą razem w reakcje, a inne mogą stanowić źródło poważnego zagrożenia.

Dobra szafa do przechowywania niebezpiecznych substancji

Jak wybrać odpowiednią szafę na chemikalia do potrzeb zakładu? Aby mebel spełniał potrzeby przedsiębiorstwa i wciąż był w pełni bezpieczny, warto przeanalizować kilka kwestii. Przykładowo należy rozważyć m.in.:

  • rozmiar – nie warto przepełniać półek w szafce i wybrać model mebla, w którym wszystko zmieści się bez problemu. Dzięki temu znalezienie odpowiednich odczynników także będzie łatwiejsze;
  • zabezpieczenia – metalowa szafa na chemikalia na klucz zapobiega dostępowi osób postronnych, a wzmocnione drzwi uodparniają mebel na uszkodzenia mechaniczne;
  • wentylacja – niezbędna dla neutralizacji oparów;
  • budowa – półki naszych szaf chemicznych to specjalne wanienki, które zapobiegają kapaniu odczynników.

Szafki na odczynniki chemiczne prezentowane w tej kategorii spełniają wymienione wyżej oraz inne wymagania, dlatego jeśli szukacie wytrzymałych mebli do wyposażenia przedsiębiorstwa, zachęcamy do zakupów w sklepie Unimagazyn.

Bezpieczne i solidne szafy na substancje szkodliwe

Nasze szafy chemiczne to specjalistyczne elementy wyposażenia miejsc, w których stosuje się substancje niebezpieczne. Nadają się do przechowywania wielu rodzajów odczynników w pomieszczeniach przemysłowych, stanowią więc gwarancję bezpieczeństwa dla Waszych pracowników oraz środowiska naturalnego. Odporne na codzienne użytkowanie szafki to inwestycja na wiele lat – trzaskanie, uderzenia lub szarpanie drzwiczek nie szkodzą wzmocnionym spawom czy zawiasom.

Prezentowane szafki na chemikalia wykonano z gatunkowej stali pokrytej farbą antykorozyjną oraz malowanej proszkowo. Dzięki temu bez obaw możecie magazynować w nich środki powodujące korozję metali. Farby są odporne na zadrapania, odpryski czy łuszczenie. Pojemne szafy wyposażono w grille wentylacyjne dla optymalnej neutralizacji niebezpiecznych oparów. Meble mają także odpowiednią wagę i konstrukcję, które uniemożliwiają przewrócenie szafy.

Metalowa szafa na chemikalia do samodzielnego złożenia

Szafki na odczynniki chemiczne, które umieściliśmy w tej kategorii, podobnie jak szafy pracownicze czy inne meble metalowe, dostarczamy Wam do samodzielnego montażu. Zapakowane meble do przechowywania chemikaliów zajmują wówczas znacznie mniej miejsca w transporcie. Przemyślana konstrukcja szaf sprawia, że składanie części jest łatwe i szybkie, a ponadto nie wymaga stosowania śrub czy dodatkowych narzędzi. Mimo samodzielnego montażu uzyskane szafy są stabilne oraz gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Zależy nam, aby każdy klient dopasował meble ze sklepu Unimagazyn do swoich potrzeb, dlatego szafki na odczynniki chemiczne umożliwiają montaż półek na dowolnej wysokości. Dzięki temu przechowacie zarówno niewielkie opakowania, jak i wysokie butelki czy pojemniki. Konstrukcja pozwala także na bezproblemowy (czasowy lub trwały) demontaż nieużywanych półek.

Unimagazyn – szafy na substancje chemiczne i nie tylko

Chociaż nasze szafki na chemikalia cieszą się zainteresowaniem klientów, to nie jedyne meble metalowe, jakie znajdziecie w katalogu Unimagazyn. Sprawdźcie, co jeszcze możemy Wam zaoferować w pozostałych zakładkach sklepu. Dostępne produkty mogą posłużyć do stworzenia układu modułowego do magazynowania w zakładzie pracy. W razie problemów lub pytań nasi eksperci do spraw wyposażenia firm chętnie służą pomocą, wystarczy telefon lub e-mail.