UWAGA: CIESZ SIĘ DARMOWĄ WYSYŁKĄ OD 0 ZŁOTYCH 🚚

Paleciak spalinowy

Standardowy wózek paletowy bez napędu umożliwia przewiezienie ciężkiego, dużego ładunku na małą odległość. Wózki paletowe z napędem elektrycznym znacznie już to przedsięwzięcie ułatwiają i zwiększają efektywność pracy. A paleciak spalinowy to sprzęt do zadań specjalnych – rozwiązanie dla najbardziej wymagających prac transportowych. Duży udźwig i świetnie możliwości jezdne sprawiają, że to urządzenie w wielu sytuacjach może śmiało zastąpić wózek widłowy. Wydajne wózki paletowe z napędem spalinowym znajdziecie w ofercie Unimagazyn – zapraszamy!

Nie znaleziono produktów na stronie...

Kiedy sprawdzi się paleciak spalinowy?

Wózek paletowy spalinowy to sprzęt dla najbardziej wymagających bądź kłopotliwych zadań z zakresu transportowania dużych ładunków, który może w wielu przypadkach zastępować standardowy wózek widłowy. Wydajny silnik i świetne możliwości jezdne przekładają się na duży udźwig i sprawną pracę w terenie. Spalinowe wózki pozwalają przewozić cięższe ładunki i na większą odległość niż elektryczne i ręczne paleciaki. Są również przystosowane do znacznie trudniejszych warunków – w tym nierównego podłoża czy pokonywania przewyższeń. A zarazem nie wymagają tak dużego doświadczenia do obsługi, jak wózki widłowe elektryczne czy spalinowe.

Ze względu na zastosowanie napędu spalinowego ten rodzaj urządzenia znajduje zastosowanie w pomieszczeniach otwartych i półotwartych w odpowiednim stopniu wentylowanych. Wózki paletowe spalinowe świetnie sprawdzają się m.in. na placach budowy i na terenach zakładów produkcyjnych w przestrzeniach pomiędzy halami – do przewozu palet z materiałami czy produktami, ale i innych ciężkich przedmiotów. To dobre rozwiązanie również w hurtowniach bądź w centrach logistycznych, w których miejsce rozładunku jest oddalone od właściwego magazynu.

Jakie korzyści daje spalinowy wózek paletowy?

  • Efektywność pracy. Wózek spalinowy do przewozu palet łączy zalety dwóch rozwiązań, jakimi są wózek widłowy i paleciak ręczny, ale eliminuje ich wady – pozwala transportować ciężkie ładunki na spore odległości bez użycia siły, lecz zarazem jest kompaktowy i jego obsługa nie wymaga wysokich kwalifikacji. W ten sposób transport towarów, materiałów, produktów staje się wydajniejszy.
  • Oszczędność czasu i energii. Zamiast pracy wielu osób czy też poświęcenia dużej ilości czasu do rozładunku delegujecie jedną osobę i spalinowy wózek – pracownik bez obciążenia fizycznego wykonuje to zadanie szybciej i sprawniej. Na paleciaku spalinowym mogą być transportowane o wiele cięższe ładunki i większe ilości towaru niż w przypadku wózków ręcznych czy elektrycznych.
  • Wygoda i bezpieczeństwo pracowników. Wózek spalinowy nie wymaga do prowadzenia używania siły – pracownik nie jest obciążany fizycznie, dzięki czemu zyskuje komfort i energię do pracy. To zmniejsza też ryzyko zagrożenia dla jego zdrowia – wystąpienia kontuzji czy chorób zawodowych, które wiążą się z niezdolnością do pracy i koniecznością organizacji zastępstwa.

Wózki paletowe – spalinowe czy elektryczne?

Wózki spalinowe dopełniają dziś ofertę paleciaków ręcznych i coraz popularniejszych elektrycznych. Każdy z nich ma swoje zalety, ale w porównaniu z wózkami do obsługi ręcznej paleciaki spalinowe i elektryczne wyróżniają się efektywnością oraz łatwością i szybkością przewozu palet.

Wózki spalinowe są przystosowane do cięższych zadań – czyli większych udźwigów i trudniejszych warunków, także terenowych – i do intensywniejszej pracy, której nie przerywa konieczność naładowania akumulatora. Nie mogą jednak być wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach.

Paleciaki z napędem elektrycznym świetnie sprawdzają się w magazynach, sklepach, hurtowniach i zakładach, w ciasnych korytarzach, narożnikach budynków – do transportowania nieco lżejszych (chociaż ich udźwig to nawet 1500 kg) towarów i na mniejsze odległości. Dostępne są również w wariancie z masztem, który pozwala na uniesienie palety nawet na ponad 300 cm. To rozwiązanie zasługuje na szczególną uwagę: za pomocą kompaktowego paleciaka w tym miejscu, w którym nie zmieściłby się wózek widłowy, umieścicie wygodnie ładunek w gniazdach.

Warto wiedzieć, że również nowoczesne paleciaki ręczne są dziś wyposażone w liczne udogodnienia i ułatwienia, które usprawniają pracę, a ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Wybór paleciaka należy uzależnić od potrzeb – z przyjemnością doradzimy.

Paleciak dostosowany do potrzeb? W sklepie Unimagazyn!

W naszym sklepie Unimagazyn znajdziecie kilkanaście modeli wózków paletowych, w tym rozwiązania specjalne, z nożycami czy masztem, czyli 2w1 – paleciak i sztaplarkę. Łączą je takie cechy jak podwójne rolki najazdowe – ułatwiające wjazd pod paletę – i solidne widły ze stali nierdzewnej przystosowane do zarówno palet standardowych, jak i towarów o problematycznych kształtach. Produkty różnią się z kolei zastosowanym napędem (elektryczny, spalinowy), wymiarami, konstrukcją oraz zastosowanymi rozwiązaniami i funkcjami. Zachęcamy do poznania całej oferty i do skonsultowania się z naszymi specjalistami.

Paleciak spalinowy, elektryczny czy ręczny kupicie w naszym sklepie, wygodnie przez internet – bez dodatkowych kosztów dostawy. Zapraszamy!