UWAGA: CIESZ SIĘ DARMOWĄ WYSYŁKĄ OD 0 ZŁOTYCH 🚚

Wózki paletowe – zwrotne i wytrzymałe

W tej kategorii naszego sklepu prezentujemy wózki paletowe, które skutecznie poprawiają wydajność pracy w magazynie, warsztacie, centrum handlowym i nie tylko. To podstawowe środki transportu towarów na krótkich dystansach całym świecie. Poniższe paleciaki mają zróżnicowany udźwig – dopasujcie ich możliwości do potrzeb zakładu, a zmiana położenia palet EURO przestanie stanowić kłopot.

Wózek paletowy – sklep Unimagazyn

Potrzebujesz wózków paletowych do swojej firmy? Przejrzyj naszą ofertę trwałych i zwrotnych paleciaków na sprzedaż w naszym sklepie. Niezależnie czy jesteście profesjonalnymi przewoźnikami, czy po prostu pracownikami punktu sprzedaży, pomożemy Wam znaleźć idealny wózek do Waszych potrzeb.

Wózki paletowe to jedne z najbardziej wszechstronnych pojazdów w branży logistycznej i nie tylko. Mają dużą nośność, a przemyślana konstrukcja umożliwia łatwe manewrowanie nawet w ciasnych przestrzeniach. Ponadto można je łatwo naprawiać i modyfikować w celu dostosowania do różnych potrzeb. Przykładowo wybrane z prezentowanych modeli możecie zintegrować z wózkiem widłowym.

Gdzie stosować elektryczne i ręczne wózki paletowe?

Chociaż paletowe wózki ręczne najczęściej kojarzą się z branżą spożywczą, to nie jedyne miejsce, gdzie znajdują zastosowanie. W marketach paleciaki służą do rozładunku zamówień i szybkiego umieszczania produktów w przestrzeni sklepowej. Co ciekawe, niewielkie wózki paletowe z naszej oferty można także wykorzystać bezpośrednio w ciężarówkach dostawczych – tutaj pobierają towar z samochodu albo układają go wewnątrz ciężarówki. W praktyce paleciaki ręczne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba transportu na niewielkich odległościach.

Inne rodzaje przedsiębiorstw korzystających z paleciaków to m.in.:

 • firmy farmaceutyczne i apteki,
 • drukarnie,
 • warsztaty samochodowe,
 • hurtownie,
 • firmy kurierskie,
 • centra logistyczne,
 • zakłady produkcyjne.

Elektryczny czy ręczny wózek paletowy?

Wybór pomiędzy paleciakiem elektrycznym a ręcznym może powodować problemy u początkujących przedsiębiorców. Czym różnią się te urządzenia?

 • Ręczne wózki paletowe nie posiadają zasilania, ale są wyposażone w mechanizmy ułatwiające transport towarów, dzięki czemu poprawiają komfort pracy. Mimo to warto, aby ręczne paleciaki były obsługiwane przez osoby sprawne fizycznie.
 • Wózek wyposażony w napęd jest bardziej zaawansowany. Paleciaki elektryczne nie wymagają użycia siły mięśni, tylko sterowania, zatem ułatwiają transport nawet ciężkich towarów (do kilku ton), a ponadto umożliwiają wyższe podnoszenie ładunku. Dzięki tym udogodnieniom ryzyko wypadku czy kontuzji pracownika są ograniczone do minimum.

Wózki podnośnikowe i paleciaki spalinowe

Oprócz paleciaków elektrycznych i ręcznych w naszej ofercie znajdziecie także wózki podnośnikowe, które przystosowano do dźwigania ładunku na większe wysokości. Budowa umożliwia podnoszenie towaru spaletyzowanego lub niespaletyzowanego tak, aby ułatwić pracę w magazynie. Za pomocą naszych podnośnikowych wózków paletowych i sztaplarek szybko wyjmiecie albo ułożycie ładunek w gniazdach.

W tej kategorii prezentujemy również wózki paletowe spalinowe. To rozwiązanie zarezerwowane dla najbardziej wymagających prac transportowych. Wydajne silniki umożliwiają duży udźwig oraz mają lepsze możliwości jezdne (także w terenie). Takie sprzęty z oferty Unimagazyn mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach otwartych lub dobrze wentylowanych przestrzeniach półotwartych.

Elektryczne i ręczne wózki paletowe – budowa

Niezależnie od rodzaju paleciaka, jaki wybierzecie, prezentowane rodzaje mają podobną konstrukcję. Solidne widły ze stali nierdzewnej pozwalają na przewożenie palet, paczek oraz towarów o niestandardowych kształtach. Niemal każdy model wyposażono w podwójne rolki najazdowe, które ułatwiają pracę i zwiększają żywotność kół, a ponadto sprawiają, że wjazd pod paletę zachodzi bez problemu.

Koła poliuretanowe sprawdzają się dość dobrze, jeśli paleciak musi poruszać się na nierównych podłożach na krótkich dystansach i nie tylko. Materiał jest elastyczny, zatem wózek na palety z kołami z poliuretanu działa ciszej. Oprócz tego koła wykonuje się także z gumy i nylonu. Wózek czterokołowy sprawdzi się do ciężkich lub dużych towarów.

Paleciaki – cena

Jedno z najczęściej zadawanych pytań do naszych specjalistów brzmi: „Ile kosztuje wózek paletowy?”. I nic dziwnego – narzędzia najwyższej jakości zazwyczaj stanowią spory wydatek dla przedsiębiorcy. Z drugiej strony tanie paleciaki elektryczne mogą sprawiać wrażenie awaryjnych lub narażonych na uszkodzenia. Co więc wybrać?

Cena paleciaka jest bardzo istotna, ale nie powinna być jedyną kwestią, na jaką zwracacie uwagę podczas zakupu. W Unimagazyn dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać Wam wytrzymałe i funkcjonalne wózki paletowe w atrakcyjnych cenach. Nowe wózki widłowe mają zróżnicowane parametry, dlatego każdy z nich oznaczyliśmy odmienną kwotą – sprawdźcie, które z nich sprawdzą się w Waszych przedsiębiorstwach!

Wózki do palet z Unimagazyn – dlaczego warto?

 • Lekka konstrukcja,
 • intuicyjna i bezpieczna obsługa,
 • sprawdzona marka,
 • konkurencyjne ceny,
 • szeroki wybór rozwiązań dla magazynów i przedsiębiorstw,
 • wsparcie specjalistów w wyborze wózków paletowych.